Trzy rzeczy do zrobienia zimą dla monterów rusztowań

Trzy rzeczy do zrobienia zimą dla monterów rusztowań

Mróz, mroźny wiatr, oblodzone pomosty rusztowań - zima raczej nie wygra wyścigu o miano ulubionej pory roku monterów rusztowań. Są jednak pewne środki, które możesz podjąć, aby uczynić swoją pracę jak najbardziej bezpieczną i przyjemną. Poniżej przedstawiamy, jak możesz walczyć z przeciwnikami - lodem i zimnem

 

Regularne kontrole rusztowania

Zwłaszcza w typowych zimowych warunkach pogodowych, takich jak silny wiatr, opady śniegu i deszcz, twoje rusztowanie powinno być regularnie kontrolowane. Jest to ważne nie tylko dla zapewnienia stabilności rusztowania, ale także dla wykrycia wszelkich zagrożeń związanych z poślizgnięciem się, spowodowanych przez lód, wilgoć lub błoto. Przeczytaj więcej o kontroli rusztowań tutaj.

 

Rusztowanie musi być oczyszczone ze śniegu i lodu

Najpóźniej wraz z pierwszym opadem śniegu nadchodzi prawdziwa zima. Dla twojej pracy na rusztowaniu może to oznaczać opóźnienia. Jeżeli na rusztowaniu leży śnieg lub lód, nie można na nie wchodzić, dopóki nie zostanie całkowicie oczyszczone. W tym czasie rusztowanie musi być oznaczone jako niedostępne i odgrodzone. To, czy za odśnieżanie odpowiedzialny jest wykonawca czy użytkownik rusztowania, jest z góry określone w umowie. Niezależnie jednak od tego, która strona wykonuje prace związane z odśnieżaniem, muszą one być wykonywane bardzo ostrożnie i z użyciem środków ochrony indywidualnej. Nie powinieneś używać soli drogowej, ponieważ może ona uszkodzić pomosty i elewacje budynku. Rozsypując piasek, unikniesz takiej sytuacji.

 

Tymczasowe zadaszenia chronią Twój plac budowy i pozwalają uniknąć przestojów w pracy

Zimą problemy dla Ciebie i Twojego zespołu stwarzają nie tylko śnieg i lód, ale także coraz silniejszy wiatr. A to stwarza znaczne ryzyko upadku z rusztowania. Oprócz środków ochrony indywidualnej i technicznego wyposażenia ochronnego, takiego jak np. barierki ochronne, system dachowy i okładzinowy może sprawić, że Twoja praca będzie o wiele bezpieczniejsza. Ponadto ograniczasz do minimum przestoje w pracy spowodowane złą pogodą. Dlatego warto stosować tymczasowe zadaszenia jako dodatkowy środek bezpieczeństwa, zwłaszcza w zimnych porach roku. Przegląd naszych bezsystemowych systemów ochrony przed warunkami atmosferycznymi i placu budowy znajdziesz tutaj:

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 4 i 1?

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.