Lindner Brasausky oznacza 2,500 ton systemów Scafom-rux

Lindner Brasausky oznacza 2,500 ton systemów Scafom-rux


Farma wiatrowa na platformie przekształtnikowej prądu stałego SylWin Alpha

Przybrzeżne farmy wiatrowe stają się coraz bardziej znaczące w czasach niepewności energetycznej paliw kopalnych. Są one również charakterystyczne dla fundamentalnych zmian w polityce energetycznej na świecie.

Jednym z globalnych graczy głęboko zaangażowanych w budowę nowoczesnych farm wiatrowych jest firma Nordic Yards. Firma jest liderem rynku w sektorze konwerterów HVDC. Niedawno podpisała kontrakt na budowę rusztowań nad nową platformą morska SylWin Alpha z firmą specjalizujacą się w ich budowie -Lindner Brasausky.

Nowa platforma morska będzie częścią farmy wiatrowej około 70 km na zachód od Sylt, największej wyspy na północy Fryzji, najdalej wysuniętej na północ wysepki w Niemczech. Energia wytwarzana z wiatru będzie przekształcona na tak zwane platformy przetwornicowe, a następnie przekierowana na kontynent. Stacja transformatorowa ma ogromne rozmiary.Jest to największa tego typu platforma o całkowitej wysokości około 80 metrów (40 metrów znajduje się powyżej poziomu wody), szerokości 56 i długości 82 metrów. Dla Lindner Brasausky ten projekt to największy kontrakt, który został dotąd podpisany i jest jej największym wyzwaniem od czasu powstania firmy.

Lindner Brasausky wybrał modułowy system RINGCAFF firmyScafom-rux jako rusztowanie różnych odcinków platformy w stoczniach Wismar i Warnemünde.

Wykorzystano około 2500 ton nowoczesnego, modułowego systemu rusztowania, głównie pomostów stalowych z hakiem na rurę. Wszystkie elementy rusztowania zostały wcześniej pomalowane w kolorachLindner Brasausky wfirmie Scafom-rux w Hagen.

W sześciomiesięcznej fazie budowy przeniesiono aż 450 000 m³ solidnego rusztowania. W ciągu zaledwie jednego miesiąca 100 instalatorów musiało zamontować około 10.000 rusztowań. Kolejnym niezwykłym aspektem projektu są ogromnie wysokie standardy bezpieczeństwa, które zostały zastosowane i osiągnięte w trakcie tak wymagającego projektu.

Platforma została zmontowana w różnych sekcjach i transportowana na pontonach do montażu końcowego. Firma Lindner Brasausky spełniła wszystkie wysokie wymagania i oczekiwania dotyczące kwalifikowanego personelu, możliwości i kompetencji we wdrożeniu.