Ringscaff i Plan Delta, zadziwiająco nowoczesne techniki

Ringscaff i Plan Delta, zadziwiająco nowoczesne techniki


System tam i zapór zwany Planem Delta w zachodniej części Holandii jest uważany za cud nowoczesnej techniki. System łączy w sobie zapory, śluzy, zamki, drążki, wały i bariery przeciwpowodziowe, aby chronić duży obszar ziemi przed gwałtownym działaniem zimnego Morza Północnego.

Władze prowincji Zeeland niedawno rozpoczęły program konserwacji na dużą skalę w zakresie przeciwsztormowej zapory Eastern Scheldt.

W ciągu najbliższych ośmiu lat systemy ochrony na 32 śluzach zostaną w pełni zastąpione, a część pozostałych śluz będzie poddana znacznej konserwacji. W sumie projekt wymaga dużych ilości niezawodnych, wytrzymałych i elastycznych rusztowań.


OSK Conservergings BV - sojusz pomiędzy Van Der Ende Steel Protection GmbH i GSB BV - został zakontraktowany przez rządową Dyrekcję Generalną ds. Robót Publicznych i Gospodarki Wodnej w ramach tego strategicznie ważnego projektu modernizacji. Firma Scafom-rux została wyznaczona przez WIKO do dostarczenia materiałów i usług pomocniczych. Istotne zamówienia zostały już złożone.

Zdaniem Pana Sterk, zapora Eastern Scheldt jest skomplikowanym i wymagającym projektem z długim okresem przygotowania.

„Wszystkie śluzy, o szerokości około 40 metrów i wysokości 6 do 10 metrów, zostaną rozebrane w ciągu 8 lat. Jest to skomplikowana operacja z długim okresem przygotowania”

„Dyrekcja Generalna ds. Robót Publicznych i Gospodarki Wodnej nakłada ścisłe wymagania dotyczące wykonania robót i zgodnych z wyjątkowo restrykcyjnymiholenderskich normami inżynierskimi. Inżynierowie Scafom-rux są ekspertami w dziedzinie nowoczesnych technik budowlano-konstrukcyjnych. Opracowaliśmy solidny plan wraz z WIKO i OSK Conservergroup BV, który spełnia wszystkie wymagane warunki pracy. Został on zatwierdzony przez Dyrekcję Generalną ds. Robót Publicznych i Gospodarki Wodnej „, powiedział Sterk.