Technologia rusztowania Super 65

Technologia rusztowania Super 65


Innowacyjne systemy rusztowania Scafom-rux spełniają wysoce wyspecjalizowane wymagania renowacji zamku Neuschwanstein

Złożona i nieregularna fasada zewnętrzna - odnowiona w czterech fazach budowy - została odrestaurowana „prawie jak nowa” po czwartym i ostatnim etapie skupiającym się na północnych i zachodnich elewacjach głównej struktury pałacowej. Wszystkie prace były objęte rygorystycznym przeglądem organów państwowych w Kempten.

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia renowacji i wszystkich innych robót - czy to na dachu czy elewacji - było stworzenie bezpiecznego i solidnego zintegrowanego nowoczesnego systemu, rusztowania, w tym przypadku dostarczonego przez firmę rusztowań Büst-Spezialgerüstbau (BSB) .

Biorąc pod uwagę trudny teren, BSB mógł dostarczyć wymagany materiał w konwencjonalny sposób do miejsca znajdującego się 800 metrów pod zamkiem. Stąd został rozładowany i transportowany do miejsca, gdzie był faktycznie potrzebny, przy pomocy małych transporterów i urządzeń manipulacyjnych. Należy również zauważyć, że rusztowanie zostało następnie wzniesione daleko od miejsca budowy. Konieczny był transport materiału na zbocze góry, zanim prefabrykowane rusztowanie mogło być w końcu zamontowane pionowo. Duża liczba odwiedzających, przechodzących przez witrynę - nawet wczesnym rankiem – była dużym wyzwaniem, szybko rozwiązanym przez tunel o długości 81m i szerokości 2m.

Powierzchnia elewacji potrzebowała około 4.400 m2 rusztowania. Ponieważ niektóre części rusztowań musiały być wznoszone dwu- lub trzykrotnie, wyliczono, iż zainstalowano rusztowanie ok. 7 000 m 2.

BSB raz jeszcze oparła się na sprawdzonej technologii rusztowań Super 65 firmy Scafom-rux. Elementy konstrukcyjne pochodzą z modułowego systemu firmy i użyte zostały w połączeniu z RUX-Super 65. Aby chronić fasadę w miesiącach zimowych przed śniegiem i innymi warunkami pogodowymi, całe rusztowanie zostało wyposażone w siatkę ochronną, w celu kontynuowania bez przeszkód prac murarskich.Na najwyższym poziomie rusztowania zamontowano dach ochronny przeciwśniegowy, który zmienił kierunek ześlizgujących się mas śniegu i zapobiegł uszkodzeniom lub dodatkowym obciążeniom na rusztowaniach.

Najwyraźniej, nawet starożytne zamki z bajek czerpią korzyści z inteligentnego zastosowania strategii Smart Details, strategii Great Solutions w nowoczesnych systemach rusztowań.