Most lub tunel? Dlaczego nie dwa w jednym?

Most lub tunel? Dlaczego nie dwa w jednym?


Jeden z największych projektów inżynieryjnych w dzisiejszym świecie

Projekt gigant - Hongkong-Zhuhai-Makcotunel mostowy o długości 38 kmłączącego południowo zachodni Hongkong - przemierzając deltę Rzeki Perłowej - z byłym portugalskim terytorium Macao. Ruch samochodowy początkowo będzie kierowany z linii brzegowych wzdłuż mostów na dwie sztuczne wyspy, które będą połączone ze sobą przez 5,5 km autostrady w tunelu biegnącego pod największymi szlakami żeglugowymi. Obecnie przeprawa promowa trwa cztery godziny. Po zakończeniu mostu tunelowego łączącego Hongkong-Zhuhai-Macao podróż wyniesie zaledwie jedną godzinę.

Jest to jeden z największych projektów inżynierii lądowej na świecie dzisiaj. W połączeniu z największymi kompleksami produkcyjnymi działającymi obecnie na świecie, system tuneli mostowych w Hongkongu - Zhuhai - Macao będzie miał długotrwały i znaczący wpływ na ekonomiczny rozwój regionu. Po raz pierwszy rozważany w 1980 roku stał się rzeczywistością w 2009 roku. Jego realizacja oznacza konieczność użycia wielu systemów rusztowań.

Zaplanować systemy rusztowań na filary mostu - nic dziwnego, że nie chodziło tu tylko o dopasowanie 220 ton Ringscaffa, ale także o zapewnienie, że struktury zostały optymalnie zabezpieczone i zakotwione, aby wytrzymać tajfuny dość powszechne w tej części świata.

Ponadto cały materiał musiał zostać przetransportowany do punktu przeładunkowego wzdłuż dróg o ograniczonej pojemności, a następnie transportowany do rzeczywistych miejsc przybrzeżnych przez barkę i holownik. Czas i fala nie czekają na człowieka, tak precyzyjne i staranne planowanie przez inżynierów i specjalistów logistycznych z grupy Scafom-rux było absolutnie niezbędne, zmniejszając nieprzewidywalność i niepewność do minimum.

Dzięki prostemu i bezpiecznemu montażowi systemu RINGSCAFF - kierownik serwisu Andrew Manser z szacunkiem i sympatią o cechach systemu”plug-and-play” - prace montażowe były szybkie, sprawnie przy niewielkim wysiłku szkoleniowym .