Ringscaff i Super występują w „Cité des Sciences”

Ringscaff i Super występują w „Cité des Sciences”


W Luksemburgu, Wielkie Piece pojawiają się podobnie jak w Phoenix, jako przeszły i przyszły sukces, wspomagane przez systemy rusztowania Scafom-rux

Sygnalizując koniec epoki, ostatni wielki piec został wycofany z użytku w Luksemburgu w roku 1997. Faktycznie, piece w dawnej fabryce Esch-Belval były dwoma ostatnimi świadkami tej wyjątkowej epoki, a teraz Luksemburg planuje coś specjalnego dla obu epok.

Pomysł łączy dwa piece w nowoczesną, spójną koncepcję pod nazwą „Cité des Science” składającą się z 20 nowoczesnych budynków skupionych wokół wielkich pieców.

Budowa rusztowań została podzielona na dwie fazy, zarówno pod względem przestrzeni, jak i czasu:

•1 etap budowy : wielki piec B, 2011-2012, a następnie

•2 Faza budowy : wielki piec A odnowiony w latach 2012-2013.

Wielkie piece są niezwykle kanciaste wyposażone wróżnorodne systemy mocowania i podparcia. Duże, gładkie powierzchnie sątutaj marzeniem. W rezultacie głównym zadaniem przy budowie rusztowań było jak największe zbliżenie się do obiektu.

Odległość między rusztowaniem a obiektem jest minimalna, zapewniając przestrzeń poziomą pomiędzy 75cm a 225cm. W pionie rusztowanie musiało znajdować się w odległości 15 cm od powierzchni przedmiotu. Konstrukcja wszystkich podestów musiała być zrealizowana na tej samej wysokości. Ponadto całe rusztowanie musiało spełniać wymagania dotyczące obudów do wysokości 95 m

Łącznie z echolokacją, BSB zastosował duże ilości materiału do budowy rusztowania, w oparciu o całą gamę produktów producenta rusztowań Scafom-rux. Warto zauważyć, że BSB planowało około 31 000 m² rusztowania elewacyjnego, częściowo jako system wewnętrzny, tylko dla wielkiego pieca B. Tu pozostała tylko sylwetka obiektu.lii kurczliwej, do wysokości 95 metrów.Drugi etap wymagał jeszcze jeszcze większej ilości rusztowań. Każdy narożnik obiektu musiał być dostępny z rusztowania: 25 000 m 2 rusztowania elewacyjnego i dodatkowe 60 000 m³ rusztowania wewnętrznego.

Poza rusztowaniami modułowymi Scafom-rux Ringscaff i Variant, firma Schmölln opierała się na rusztowaniach elewacyjnych Super 65, a w szczególności na rozwiązaniu elewacyjnym Super 100.

Reasumując przyszłe projekty mogą czerpać wiedzę z przeszłości, w szczególności gdy wziąć pod uwagę wykorzystanie wszechstronnych, elastycznych rusztowań Scafom-rux.