Rusztowania elewacyjne w Mannheim

PRZEMYŚLANE DETALE, DOSKONAŁE ROZWIĄZANIA

Większe, szybsze, wyższe? Również, a nawet przede wszystkim, bardziej ekscytujące! Tutaj można znaleźć szczególnie interesujące projekty, które nasi klienci zrealizowali z wykorzystaniem materiałów Scafom-rux. A jeśli i Ty masz coś „specjalnego” do rusztowania – daj nam znać. Chętnie zrobilibyśmy z tego reportaż prasowy!

12.500 m² rusztowań elewacyjnych w Mannheim

Firma Gerüstbau Dostmann GmbH jest jednym z najbardziej doświadczonych monterów rusztowań w regionie Ren-Neckar. Firma założona w swojej obecnej formie w 1961 roku może się jednak pochwalić znacznie dłuższą tradycją rękodzielniczą. Motto dyrektora zarządzającego Franka Dostmanna: „Bezpieczeństwo pracy i zdrowia jest w naszej firmie traktowane absolutnie priorytetowo”, robi ogromne wrażenie i nie jest czymś, co można uznać za oczywiste w czasach stale rosnącej presji konkurencji.

Firma specjalizująca się w rusztowaniach przemysłowych i zawieszanych odniosła szczególny sukces w przypadku skomplikowanych i specjalnych rozwiązań w zakresie rusztowań. Aspekt ten okazał się decydujący dla projektu rusztowań Collini-Center w Mannheim. Collini-Center to połączony obiekt mieszczący sklep, biuro i pomieszczenia mieszkalne. Rdzeń Centrum stanowi 2-piętrowy pasaż mieszczący sklepy, kina i inne udogodnienia. Pasaż oskrzydlony jest przez dwa wieżowce: 110-metrowy blok mieszkalny i niższy, ale nie mniej znaczący, biurowiec. Z powodu znacznych uszkodzeń elewacji pilnie potrzebne były prace renowacyjne w sąsiednich budynkach o wysokości ok. 50 m, wybudowanych w 1975 roku. Od samego początku założono minimalny czas postoju wynoszący sześć miesięcy.

Przed przystąpieniem do kompleksowego rusztowania budynku firma Dostmann musiała postawić około 400 m² zadaszeń ochronnych, aby zabezpieczyć budynek. Do realizacji projektu firma Dostmann zastosowała przede wszystkim ok. 12.500 m² nowoczesnego systemu rusztowań elewacyjnych SUPER od producenta rusztowań Scafom-rux. Wysokość rusztowania zabezpieczającego wynosiła ok. 50 m. Łatwość montażu rusztowań SUPER oraz zaangażowanie 15 doświadczonych monterów rusztowań wraz z dwiema platformami transportowymi pozwoliło na wykonanie rusztowań na całym obiekcie w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, dzięki czemu dotrzymano wyznaczonego terminu zakończenia prac. Podczas realizacji projektu firma Dostmann Gerüstbau mogła liczyć na wsparcie firmy Litterer Gerüstbau z Mannheim, dzięki czemu projekt mógł zostać szybko zrealizowany.

Szczególne wyzwanie, z którym musiała zmierzyć się firma Gerüstbau Dostmann, wynikało z trudnościami związanymi z kotwieniem na elewacji. Charakterystyczna dla kompleksu budynków imienia C.A. Colliniego jest konstrukcja balkonu o strukturze plastra miodu. Oznaczało to, że zakotwienie było częściowo możliwe tylko na wysokości 3,80 m i 4,80 m wzdłuż budynku. Aby rozwiązać ten problem, Frank Dostmann we współpracy z firmą Ingenieur- und Sachverständigenbüro IBS Joachim Specht zastosował zmodyfikowaną metodę zakotwienia. W związku z tym na całym rusztowaniu elewacyjnym z siatką zamocowano dodatkowe równoległe rury za pomocą łączników obrotowych do ram od strony budynku. Na wysokości możliwych punktów zakotwienia na budynku do tych równoległych rur przymocowano za pomocą łączników dwie rury podłużne, na których następnie zamontowano rurę kotwiącą lub podporową do zakotwienia na budynku. Dzięki tej specjalnej konstrukcji punkty zakotwienia można było dobierać w zależności od panujących warunków budowlanych. Do wykonania prac na elewacji firma rusztowaniowa zamontowała około 2800 metrów dwupłaszczyznowych pomostów Scafom-rux, które dodatkowo zostały ustabilizowane za pomocą stempli.

Dzięki temu projektowi firma Dostmann po raz kolejny udowodniła swoją głęboką wiedzę w zakresie techniki rusztowań. Oczywiście wszystkie prace zostały wykonane bezpiecznie i bez żadnych wypadków.

Firma Dostmann Gerüstbau przy realizacji projektu Collini-Center w Mannheim wykorzystała łącznie 12.500 m² rusztowań elewacyjnych SUPER firmy Scafom-rux.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.