Lindner Brasausky

PRZEMYŚLANE DETALE, DOSKONAŁE ROZWIĄZANIA

Większe, szybsze, wyższe? Również, a nawet przede wszystkim, bardziej ekscytujące! Tutaj można znaleźć szczególnie interesujące projekty, które nasi klienci zrealizowali z wykorzystaniem materiałów Scafom-rux. A jeśli i Ty masz coś „specjalnego” do rusztowania – daj nam znać. Chętnie zrobilibyśmy z tego reportaż prasowy!

Imponujące: Lindner Brasausky – 2500 ton rusztowań platformy transformatorowej SylWin alfa

Farmy wiatrowe na otwartym morzu nabierają coraz większego znaczenia w czasach ekologicznych źródeł energii i są symbolem zwrotu w polityce energetycznej. Jednym z globalnych graczy, który bardzo mocno skupia się na budowie nowoczesnych farm wiatrowych jest firma Nordic Yards. Jest ona liderem rynku w segmencie platform transformatorowych HVDC i zleciła specjalistom od rusztowań, firmie Lindner Brasausky, prace rusztowaniowe przy montażu nowej platformy przybrzeżnej SylWin alfa. Firma Lindner Brasausky jest gwarancją najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie rusztowań i posiada wieloletnie doświadczenie w budowie rusztowań dla projektów przybrzeżnych.

Nowa platforma morska stanie się częścią farmy wiatrowej położonej około 70 kilometrów na zachód od Sylt. Wytworzona tam energia ma być przekształcana za pomocą tej tzw. platformy transformatorowej, a następnie przesyłana na stały ląd. Stacja transformatorowa ma olbrzymie rozmiary. Przy całkowitej wysokości około 80 metrów, z czego 40 metrów znajduje się nad wodą, szerokości 56 metrów i długości 82 metrów, jest to największa jak dotąd platforma tego typu. Dla Lindner Brasausky projekt ten jest największym indywidualnym zleceniem w historii firmy i stanowi największe wyzwanie od momentu jej założenia.

Do rusztowania różnych sekcji platformy w stoczniach w Wismarze i Warnemünde firma Lindner Brasausky zastosowała rusztowanie modułowe RINGSCAFF firmy Scafom-rux. Użyto około 2500 ton nowoczesnego rusztowania modułowego, głównie pomostów stalowych do mocowania rur. Wszystkie materiały rusztowaniowe pomalowano w Scafom-rux w Hagen na kolory oznakowania firmy Lindner Brasausky. Podczas sześciomiesięcznego etapu budowy przeniesiono aż 450.000 m3 rusztowań klatkowych. W ciągu jednego miesiąca trzeba było znaleźć aż 100 monterów do 10 000 rozwiązań w zakresie rusztowań. Szczególne znaczenie w tym kontekście mają niezwykle wysokie standardy bezpieczeństwa, które muszą być zachowane.

Platforma składała się z różnych sekcji, które musiały zostać przetransportowane na tzw. pontonach do ostatecznego miejsca montażu. Wysokie wymagania i oczekiwania dotyczące wykwalifikowanego personelu, możliwości i kompetencji w zakresie obsługi całego przedsięwzięcia zostały w pełni spełnione przez Lindner Brasausky. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu każdego pracownika, rezultat na koniec projektu był absolutnie satysfakcjonujący i nagrodzony kolejnymi zamówieniami od Nordic Yards. Nordic Yards otrzymał już zamówienie na inną platformę transformatorową, DolWin gamma. Jej wymiary już przekraczają oszałamiające dane dla platformy SylWin alfa. Przy wymiarach porównywalnych do 11-piętrowego bloku pod względem wysokości, szerokości 55 metrów, długości przekraczającej wymiary samolotu Airbus A380 i masie około 85 razy większej niż Airbusa, jest to projekt, który będzie największym w historii indywidualnym zamówieniem stoczni.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.