System RINGSCAFF

System rusztowań modułowych RINGSCAFF

System rusztowań modułowych Scafom-rux RINGSCAFF jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych systemów rusztowań na świecie. RINGSCAFF jest niezwykle wszechstronny i wyjątkowo stabilny – fakt ten został skontrolowany i potwierdzony przez wielu ekspertów i instytucje.

Ponadto rusztowanie modułowe RINGSCAFF jest kompatybilne z innymi konwencjonalnymi systemami rusztowań modułowych i posiada oficjalne dopuszczenia do jednoczesnego stosowania z nimi. Gwarantuje to spełnianie międzynarodowych norm w zakresie funkcjonalności, możliwości adaptacji, trwałości i bezpieczeństwa.

Charakterystyka

Międzynarodowa certyfikacja

System Ringscaff jest używany na całym świecie i ma przyznane atesty/aprobaty w różnych krajach. W Europie system posiada następujące atesty/aprobaty:

 • (D): Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej: DIBT
 • (S): Instytut Szwedzki: SP
 • (ES): Hiszpańskie Stowarzyszenie Normalizacji i Certyfikacji: AENOR

Dodatkową dokumentację związaną z produktami, np: broszury, certyfikaty, katalogi asortymentu, animacje wideo, instrukcje montażu można znaleźć w Centrum pobierania.

 

Cechy produktu

 • Inteligentne rozwiązania montażowe
 • Niewielka liczba luźnych komponentów o unikalnym kształcie
 • Szybki montaż i demontaż
 • Konstrukcja zapewniająca optymalne wykorzystanie przestrzeni podczas przechowywania i łatwość transportu
 • Wysoka stabilność konstrukcji; Wysokie standardy bezpieczeństwa
 • Niezwykle wytrzymałe elementy
 • Stabilna wartość
 • Pełna identyfikowalność

 

 

 

Kilka podstawowych elementów, solidna podstawa

 1. Podstawka śrubowa
 2. Element początkowy
 3. Stojak
 4. Rygiel poziomy
 5. Stężenie pionowe
 6. Konsola
 7. Bortnica/Krawężnik
 8. Pomosty stalowe
 9. Kotwa
 10. Złącze
 11. Schody

Rozwiązania Smart Ringscaff

Stały pomost narożny Scafom-rux przybliża powierzchnię pomostu rusztowania do budynku. Bez żadnych stopni i krawędzi grożących potknięciem, dzięki czemu bezpieczeństwo pracy jest znacznie poprawione. Pomost ten jest wykonany ze stali ocynkowanej ogniowo, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia pożaru w porównaniu do elementów wykonanych z drewna. Pobierz ulotkę.

Regulowany pomost narożny Scafom-rux jest wykonany z ryflowanej płyty ze stali ocynkowanej i oferuje bezstopniowo regulowane rozwiązanie narożne o kącie do 45°. Przemyślany regulowany wspornik narożny, składający się z mocnego, trwałego łącznika i rozety, zapewnia prawidłowy i łatwy montaż. Obejrzyj również naszą animację. Pobierz ulotkę.

 

Wspornik o zwiększonej nośności uzupełnia system rusztowań modułowych Ringscaff firmy Scafom-rux o możliwość wykonywania podpór. Dzięki połączeniu w grupę czterech słupków pionowych RINGSCAFF® można znacznie zwiększyć obciążenia robocze. Możliwe jest osiągnięcie obciążenia podstawek do 270 kN. Obejrzyj również naszą animację. Pobierz ulotkę.

 

Ponieważ bezpieczeństwo jest priorytetem, RINGSCAFF® oferuje korzyści klasy premium

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest zawsze kwestią kluczową. Prostota i logika konstrukcji systemu RINGSCAFF® minimalizuje błędy podczas szybkiego montażu i demontażu. Oszczędności zaczynają się jednak już na długo przed dostawą na plac budowy, dzięki wysokiej jakości materiału, trwałości, bardzo małym wymaganiom konserwacyjnym, efektywności magazynowania i łatwości transportu.

Specyfikacja

Zastosowanie

Rusztowania przemysłowe, sektor budownictwa lądowego/morskiego, przemysł stoczniowy, rusztowania elewacyjne, konstrukcje wsporcze


Nośność

obciążenie podłóg roboczych do 6,0 kN/m2


Certyfikaty

Certyfikat międzynarodowy m.in. zgodnie z niemiecką aprobatą Z-8.22-869


Dopuszczenie do łączenia różnych systemów

Z-8.22-901 ............ aprobata dla wymiarów będących krotnością 0,7 m

Z-8.22-911 ............. aprobata dla wymiarów będących krotnością 0,9 m

Animacje

Bezpłatne materiały do pobrania

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.