Zrównoważony rozwój rusztowań: jak ponownie wykorzystać modułowe rygle

Zrównoważony rozwój rusztowań: jak ponownie wykorzystać modułowe rygle

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek branżę bez idei zrównoważonego rozwoju - nawet rusztowań. Systemy rusztowań muszą nie tylko spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, takie jak TRBS 2121, ale także być opłacalne i trwałe. Dlatego nasz zespół w Scafom-rux nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, aby Twoja praca z rusztowaniami i na rusztowaniach była jak najbardziej zrównoważona. Oprócz naszych wysokich standardów jakości, które zapewniają, że możesz korzystać z systemów rusztowań przez dziesięciolecia, odnosimy sukces przede wszystkim dzięki jednej rzeczy: wszechstronnym produktom do rusztowań. Żadna część rusztowania nie musi leżeć nieużywana w tylnym rogu, ale ożywa ponownie dzięki sprytnym rozwiązaniom.

Czy wiesz na przykład, że modułowe rygle RINGSCAFF można wykorzystać dwukrotnie? Można je przymocować do rozety RINGSCAFF w klasyczny sposób lub swobodnie przesuwać za pomocą adaptera do rygli wzdłużnych, aby utworzyć wnęki w polu. Przeczytaj więcej o tym, jak możesz uczynić swój następny projekt szczególnie zrównoważonym tutaj. 

 

Zamień stare na nowe - to proste dzięki adapterowi do rygli pośrednich

Żadna część rusztowania nie musi leżeć nieużywana. Jest to naprawdę zrównoważone, jeśli możesz użyć jednego komponentu rusztowania do różnych przypadków użycia. Ale często łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ każdy projekt rusztowania ma swoje własne pułapki.

Jest to szczególnie trudne, gdy chcesz postawić rusztowanie na przykład w hali przemysłowej, a na przeszkodzie stoi komin, dla którego musisz zaplanować wnękę w rusztowaniu. Ten sam problem pojawia się, gdy po prostu potrzebujesz dostępu dla dźwigu towarowego.

Oczywiście możesz kupić rygle pośrednie w różnych rozmiarach, aby być przygotowanym na wszystkie ewentualności. W końcu będziesz mieć odpowiedni rygiel pośredni do każdej wnęki. Ale gdzie umieścisz te, które są za krótkie lub za długie dla twojego aktualnego projektu? No właśnie, do magazynu i poczekaj, aż będą kiedyś ponownie używane.

Nasi inżynierowie pomyśleli, że można to zrobić lepiej i opracowali rozwiązanie zapewniające bardziej zrównoważony rozwój: rezultatem jest adapter do rygli pośrednich - unikalny na rynku!

 

 

Co dokładnie potrafi to urządzenie? Krótko mówiąc, nasz adapter do rygli pośrednich umożliwia przekształcenie zwykłych standardowych rygli w rygle pośrednie. Modułowe rygle są podłączane do adaptera, zaczepiane do rusztowania w dowolnym punkcie, mocowane są podesty - i gotowe. Możesz wyposażyć adapter w rygle metryczne o dowolnej długości, a tym samym uzyskać niezliczone nowe możliwości za pomocą tylko jednego nowego komponentu.

Tutaj możesz również zobaczyć wizualną reprezentację w naszej animacji produktu:

 

 

Pozwala to nie tylko uniknąć blokowania miejsca w magazynie przez rygle pośrednie we wszystkich możliwych długościach lub konieczności ich ponownego zamawiania, jeśli budowa nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami, ale także pozwala efektywnie wykorzystać inne standardowe rygle, które w przeciwnym razie prawdopodobnie nie zostałyby użyte.

Zrównoważone rozwiązania w zakresie rusztowań są dla nas koniecznością

Wykorzystanie istniejących zasobów, elementy oszczędzające miejsce, które utrzymują koszty transportu i przechowywania na niskim poziomie oraz rozwiązania rusztowaniowe, które możesz wykorzystać w wielu różnych projektach, to nasze rozumienie zrównoważonego rusztowania. I to nie tylko biegnie jak czerwona nić przez naszą gamę produktów, ale także przez nasze usługi, takie jak wynajem rusztowań.

Przekonaj się o tym, kontaktując się z naszym zespołem lub po prostu zapoznaj się z naszym aktualnym katalogiem produktów.

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 7 i 5?

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.