Zalety systemów rusztowań, które można łączyć

Wiadomo, że cena ma kluczowe znaczenie, kiedy decydujemy się na zakup lub wypożyczenie rusztowania. Jednak oczywiście nie może to być jedyne kryterium wyboru. Uniwersalność zastosowania rozwiązania, dostępność elementów, które można stosować w różnych systemach, a także możliwość łączenia materiałów różnych producentów to ważne zalety dla klientów i ich budżetów. Szczególnie ta ostatnia cecha pozwala na swobodny wybór rusztowania do zakupu lub wypożyczenia, ponieważ klient nie jest ograniczony do jednego producenta. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby wybrać wysokiej jakości bezpieczny system rusztowań. Poniżej przedstawimy zalety inwestowania w produkty, które można łączyć oraz wskażemy, o czym należy pamiętać wykorzystując je do stawiania rusztowań.

 

Co powinien wiedzieć każdy użytkownik?

Łączenie różnych systemów rusztowań jest bezpieczne, gdy są one zamontowane prawidłowo. Należy upewnić się, że wybrane rozwiązanie zostało zatwierdzone do łączenia z innymi. Na przykład, nasz system RINGSCAFF ma trzy DIBt atesty pozwalające na łączenie z rozwiązaniami innych producentów:

 

 

Zezwolenie na łączenie systemu rusztowań RINGSCAFF pozwala wykorzystać go wraz z produktem Layher Allround. Obydwa rozwiązania mają na przykład aprobatę techniczną DIBt, odpowiednio Z-8.22-869 oraz Z-8.22-64.  Aby uzyskać zezwolenie na łączenie Z-8.22-901, elementy zostały poddane skomplikowanym testom przez powszechnie uznany instytut DIBT. Oznacza to, że z technicznego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić rusztowanie z wykorzystaniem elementów obu systemów. Dzięki zezwoleniu na łączenie użytkownik otrzymuje bezpieczne rusztowanie, które może stosować zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami bezpieczeństwa. W dokumencie zezwolenia na łączenie zawarte są dane, które należy wykorzystać podczas stawiania konstrukcji. Aby dowiedzieć się więcej, w jaki sposób atesty i certyfikaty ułatwiają codzienną pracę, należy kliknąć tutaj.

 

Korzyści z inwestowania w systemy rusztowań, które można łączyć

Korzyść 1: Niezależność

Można oczywiście lojalnie kupować systemy rusztowań i materiały od jednego producenta, ale w rzeczywistości rzadko się to zdarza. Na rynku jest wielu dostawców, od których można kupić lub wypożyczyć potrzebne rusztowania — pod warunkiem, że pasują do posiadanych rozwiązań. Dzięki temu klient nie jest zależny od jednego producenta i może wybierać oferty najlepsze pod względem stosunku ceny do parametrów, jakości obsługi i możliwości dostawy. To także istotna zaleta, gdy nagle potrzebne są elementy, których wybrany dostawca nie może dostarczyć na czas.

 

Korzyść 2: Elastyczność

Druga zaleta wynika bezpośrednio z pierwszej: inwestując w rozwiązania z zezwoleniem na łączenie, użytkownik może działać bardziej elastycznie. Pozwala to nie tylko zoptymalizować i zwiększyć uniwersalność konstrukcji, ale też lepiej przygotować się na nagłe zapotrzebowanie. W takich wypadkach często trzeba kupić lub wypożyczyć więcej elementów rusztowania, a zezwolenia na łączenie mogą to ułatwić.

Jeśli na przykład przy wyjątkowo dużym zamówieniu zabraknie elementów od danego dostawcy lub jeśli rusztowanie będzie potrzebne w innym miejscu dłużej niż planowano, nie zawsze trzeba zamawiać dodatkowe materiały od tego samego producenta. W takim wypadku wystarczy wykorzystać inne posiadane elementy rusztowań, które mają odpowiedni certyfikat. Dzięki temu w magazynie zawsze będzie wystarczająca ilość elementów do ustawienia całego rusztowania RINGSCAFF, które dodatkowo będzie można z czystym sumieniem łączyć z innymi systemami pochodzącymi od innych producentów.

 

Korzyść 3: Więcej innowacji na rynku

Projektanci dostawców rusztowań bezustannie opracowują nowe rozwiązania, dzięki którym ich systemy są jeszcze lepsze i bardziej wydajne. Jednym z powodów jest prawdopodobnie konkurencja. Oznacza to, że możliwość łączenia różnych systemów rusztowań i wybierania rozwiązań od różnych producentów zwiększa innowacyjność w branży. Nie da się ukryć, że każdy dostawca chce zaoferować klientom najlepszy i najnowocześniejszy produkt. W efekcie użytkownik może wybierać spośród coraz lepszych rozwiązań.

Praktyczny przykład rusztowania ustawionego z wykorzystaniem elementów pochodzących z różnych certyfikowanych systemów

Podsumowując, wybór rusztowań z zezwoleniem na łączenie to zawsze dobra decyzja. Posiadanie rozwiązań, które można łączyć z innymi systemami przynosi korzyści finansowe i praktyczne. Rusztowania Scafom-rux również mają atesty pozwalające na łączenie ich z innymi systemami. Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać ogólny opis naszego certyfikowanego systemu rusztowań modułowych RINGSCAFF.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 3 i 6?

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.