Rusztowania jesienią - 3 zagrożenia, na które musisz uważać

Rusztowania jesienią - 3 zagrożenia, na które musisz uważać

Jedną z najlepszych rzeczy w byciu monterem rusztowań jest praca na świeżym powietrzu przez cały dzień. Ale jednocześnie powinieneś być w stanie poradzić sobie ze złą pogodą.

Jesienią deszcz, ciemność i burze sprawiają, że praca na rusztowaniu jest znacznie mniej komfortowa. A gdy tylko liście zaczynają się czerwienić, monterzy rusztowań wiedzą, że nadszedł czas, aby przygotować się na nowy zestaw zagrożeń. Poniżej podsumowujemy, jak zminimalizować trzy z największych zagrożeń podczas burzowego sezonu.

 

1. Naruszenie bezpieczeństwa rusztowania

 

Planując zakotwienie rusztowania, musisz również wziąć pod uwagę, że częstotliwość burz i obciążenia wiatrem często wzrastają jesienią. Szczególnie w przypadku rusztowań z siatkami, plandekami lub innymi pokryciami, różnice w siatce kotwiącej mogą mieć decydujące znaczenie dla bezpiecznego użytkowania rusztowania. Skuteczne okazuje się również stosowanie urządzeń zapobiegających podnoszeniu podestów rusztowania przez wiatr. 

2.Uwaga, zwiększone ryzyko poślizgnięcia!

 

Wilgoć i liście mogą szybko sprawić, że chodzenie po rusztowaniu stanie się śliskie. Takie potencjalne źródła zagrożenia należy zatem usunąć przed rozpoczęciem użytkowania rusztowania. Ponadto obszary zagrożone poślizgnięciem należy oznaczyć jako niedostępne. Aby ogólnie zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się, możesz użyć pomostów rusztowania z profilami antypoślizgowymi. Perforowana powierzchnia pomostów zapewnia lepszą przyczepność podczas chodzenia po rusztowaniu i zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się śliskiego brudu na rusztowaniu.

3.Ryzyko upadku części rusztowania i narzędzi jest zwiększone.

 

Zwłaszcza przy wietrznej lub mokrej pogodzie elementy rusztowania łatwo mogą wyślizgnąć się z ręki lub zostać zdmuchniętym z rusztowania. Zarówno ciężki element rusztowania, jak i lekka zapadka, która na pierwszy rzut oka wydaje się raczej nieszkodliwa, mogą spowodować znaczne obrażenia, ponieważ nabierają prędkości podczas spadania z rusztowania.

Proste siatki lub krawężniki, które przymocujesz do rusztowania, mogą już znacznie zminimalizować ryzyko wypadków w jesiennych warunkach pogodowych.

Jeśli chcesz przechowywać materiał na rusztowaniu, należy go umieścić w taki sposób, aby nie układać go zbyt wysoko, aby stworzyć jak najmniejszą powierzchnię parcia dla wiatru. Powinieneś również zawsze przechowywać materiał w taki sposób, aby nie mógł się przewrócić w niekontrolowany sposób.

Scafom-rux jest ekspertem w dziedzinie bezpiecznych i wydajnych systemów rusztowań. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych rozwiązań i usług związanych z rusztowaniami, skontaktuj się z naszym zespołem.

 

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 2 i 5.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.