Największe na świecie projekty rusztowań w budownictwie i renowacji

Największe na świecie projekty rusztowań w budownictwie i renowacji

Niezwykłe i duże budynki i budowle zawsze robią wrażenie i niemal automatycznie stają się magnesem przyciągającym turystów. Jednak podczas, gdy my wyciągamy szyje, żeby zobaczyć ich szczyty, mało kto myśli o fazie budowy. Dziś chcemy to zmienić i przedstawić Ci kilka największych projektów rusztowaniowych w budownictwie i renowacji. Ponieważ ogromne osiągnięcia architektoniczne i konstrukcyjne stojące za najbardziej imponującymi budynkami na świecie nie byłyby możliwe bez rusztowań.

 

Burj Khalifa: Budowa najwyższego budynku na świecie

Burj Khalifa w Dubaju nie może zostać pominięty na liście największych projektów budowlanych. 163-piętrowy wieżowiec o imponującej wysokości 829 m jest najwyższym budynkiem na świecie od momentu otwarcia w 2010 roku. Na tym rekordy się nie kończą: Burj Khalifa ma także najwyższą na świecie platformę obserwacyjną, największą liczbę pięter, najszybszą windę i najwyżej położoną na świecie restaurację - to tylko niektóre z nich. Podczas 6-letniego okresu budowy rusztowania były używane nie tylko z powodów logistycznych, ale także jako nośnik dla okładziny, dzięki której ostateczna wysokość i projekt budynku nie były zaskoczeniem dla publiczności.

 

 

Hangar One: Najbardziej skomplikowane rusztowanie bez nowoczesnych narzędzi

Hangar One, pierwotnie zbudowany jako miejsce przechowywania sterowca USS Macon, nadal jest jedną z największych wolnostojących konstrukcji na świecie. W rzeczywistości hangar sterowca, zbudowany w 1933 roku w kalifornijskiej zatoce San Francisco, wyróżnia się jako szczególny projekt nie tylko ze względu na swoje rozmiary. Zakrzywiony kształt hangaru wymagał zastosowania niestandardowych rusztowań. Było to ogromne osiągnięcie ówczesnych monterów rusztowań - zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że w latach 30. nie mieli oni dostępu do oprogramowania do planowania rusztowań, bez którego dziś już nie chcemy się obejść. Nawet przy zastosowaniu nowoczesnej technologii wymiana zewnętrznych paneli hangaru w 2011 roku stała się skomplikowanym, dużym projektem.

 

 

Victoria Station w Londynie: Remont dachu z wykorzystaniem rusztowań dostosowanych do potrzeb klienta

Każdy, kto kiedykolwiek wsiadał do pociągu na Victoria Station w Londynie, wie, jak bardzo jest tam tłoczno. Co roku przez bramy jednego z najważniejszych terminali kolejowych w Wielkiej Brytanii przechodzi około 80 milionów pasażerów. Kiedy nadszedł czas renowacji liczącego sobie około 150 lat dachu, nie było mowy o zamknięciu stacji na czas prac. Potrzebne były rusztowania, które nie przeszkadzałyby w bieżącej działalności. Było to niewątpliwie duże wyzwanie i w tamtym czasie jeden z największych projektów rusztowań tego typu w Europie. Aby zachować przejezdne ulice dla osób dojeżdżających do pracy, nad torami kolejowymi zawieszono niestandardowe rusztowania. Aby nie przerywać pracy z powodu hałasu lub zanieczyszczeń, zbudowano tymczasowe konstrukcje dachowe, które stanowiły również wsparcie dla rusztowań.

Bez wątpienia renowacja Victoria Station w Londynie była jednym z najbardziej imponujących projektów rusztowaniowych ostatniej dekady. Aby zapoznać się z pełnym raportem z projektu renowacji Victoria Station, kliknij tutaj.

 

 

Budynek Miejski na Manhattanie: Najwyższe rusztowanie na świecie

Ale jakie jest najwyższe rusztowanie, jakie kiedykolwiek zbudowano? Guinness World Records ma tu zdecydowanego zwycięzcę: Rusztowanie, które zostało wzniesione na 180-metrowym Manhattan Municipal Building w Nowym Jorku w 1988 roku. Projekt ten wymagał użycia 135 900 m3 rusztowania, 12 000 ram rusztowania i 20 000 aluminiowych desek.

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 3 i 8.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.