Kupić czy wypożyczyć materiały do budowy rusztowań?

Kupić czy wypożyczyć materiały do rusztowań - która opcja jest najlepsza dla Twojego kolejnego projektu rusztowaniowego?

Najprawdopodobniej znasz Scafom-rux jako producenta i sprzedawcę najwyższej jakości systemów rusztowań. Ale czy wiesz, że oferujemy również możliwość wynajmu rusztowań na elastycznych warunkach? Nasza globalna flota wynajmu obejmuje ponad 70 tys. ton rusztowań, dzięki czemu możemy zawsze zaoferować naszym klientom najlepsze, najbardziej atrakcyjne i elastyczne rozwiązania.

Prawdopodobnie, gdy planujesz projekt rusztowania, możesz rozważyć wynajem rusztowań, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Nie ma jednak recepty na to, czy wynajem rusztowań, czy ich zakup będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem, dlatego tym bardziej ważne jest profesjonalne doradztwo. Niemniej jednak, możesz już teraz ustalić kilka pierwszych wskazówek, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji.

 

Czas trwania projektu rusztowania

Podejmując decyzję o wynajmie lub zakupie rusztowania, warto określić przewidywany czas trwania projektu. Z reguły, jeżeli przewidywany czas realizacji projektu to 12 tygodni lub mniej, należy rozważyć wynajem rusztowań. W takim przypadku koszty wynajmu rusztowania są często niższe niż jego zakupu. Ale: jeżeli przewidujesz regularne korzystanie z wynajmowanych elementów rusztowań, sensownym rozwiązaniem jest oczywiście ich zakup i ponowne wykorzystanie przy podobnych projektach.

 

Wymagania dotyczące Twojego projektu rusztowania

Zastanów się nad szczegółami Twojego placu budowy: Jakie wysokości rusztowań są konieczne? Czy obiekt, nad którym będziesz pracował, ma prosty czy nietypowy, np. zakrzywiony kształt? Jeżeli będziesz pracować na wysokości do 6 metrów i więcej, będziesz potrzebować dużo materiału. W takim przypadku wynajem rusztowań może być właściwym rozwiązaniem, ponieważ może to być tylko tymczasowe uzupełnienie istniejących zapasów. Aby uniknąć sytuacji, w której po zakończeniu projektu dodatkowy materiał leży nieużywany na Twoim placu, korzystnie jest po prostu zwrócić go do wypożyczalni.

To samo dotyczy pracy nad nietypowowymi obiektami. Wiele elementów użytych do takiego projektu będzie potrzebnych tylko jeden raz. Wynajem rusztowań zapewni Ci elastyczność, dzięki której nie będziesz musiał magazynować materiału, gdy nie będzie już potrzebny.

 

Poznaj własne możliwości magazynowe

Być może znasz sytuację, w której Twój biznes jest szczególnie dobry w pewnym okresie roku. Twoje zapasy magazynowe są wystarczające na resztę roku, ale kiedy pojawia się wiele projektów rusztowaniowych, będziesz potrzebował dodatkowego materiału. Może się zdarzyć, że będziesz miał wystarczającą ilość pomostów, ale będzie brakowało ram i drabin, ponieważ są one nadal używane na innej budowie. Aby pokryć sezonowy wzrost zamówień, czasami lepiej jest wynająć dodatkowy materiał rusztowaniowy, zamiast go kupować. Kolejnym aspektem, którego nie wolno lekceważyć, jest pojemność Twojego magazynu. Nawet materiał rusztowaniowy o największych zaletach logistycznych będzie wymagał miejsca. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na swoim placu, jeśli myślisz o zakupie dodatkowego sprzętu.

 

Uwzględnij wymagania dostawcy rusztowań

Niezależnie od tego, czy kupujesz, czy wynajmujesz rusztowania - mądrze wybierz dostawcę rusztowań. Upewnij się, że jakość i bezpieczeństwo rusztowań są gwarantowane (np. przez certyfikaty produktu i produkcji, które otrzymał dostawca) i zapoznaj się przede wszystkim z warunkami wynajmu:

Powinieneś wiedzieć, czy istnieje obowiązek zakupu elementów i czy wszystkie potrzebne części można wypożyczyć. Ważne jest również, aby dowiedzieć się z wyprzedzeniem, jak elastyczne są warunki wynajmu w przypadku, gdy projekt rusztowania opóźni się lub przedłuży. O to również należy zapytać wypożyczalnię:

  • Czy będzie pobierana zaliczka, którą trzeba zapłacić z góry?
  • Jak wysokie są opłaty w przypadku uszkodzenia materiału rusztowania?
  • Czy na koniec będzie trzeba zapłacić za czyszczenie elementów?

Jeśli nadal jesteś rozdarty pomiędzy wynajmem, a zakupem rusztowań, upewnij się, że porozmawiasz z dostawcą rusztowań, który może wykonać obie te usługi, aby znaleźć najlepszą dla Ciebie opcję. Wypełnij formularz kontaktowy, a jeden z naszych ekspertów ds. rusztowań z przyjemnością doradzi Ci najlepsze rozwiązanie dla Twojej indywidualnej sytuacji.

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 5 plus 4.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.