Jak wsparcie techniczne usprawnia planowanie projektu

Jak wsparcie techniczne usprawnia planowanie projektu

Planowanie - wszyscy je kochamy, prawda? Niezależnie od tego, czy rusztowanie potrzebne jest do wykonania elewacji domu jednorodzinnego, do budowy mostu, czy do konserwacji budynku - nic nie działa bez odpowiednich przygotowań i dokładnego zaplanowania projektu. Oczywiście nie jesteś w tym osamotniony, ale możesz uzyskać wsparcie techniczne od zespołu inżynierów Twojego dostawcy rusztowań. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to działa i jakich usług możesz oczekiwać.

 

Skorzystaj z pomocy technicznej - w przygotowaniu i podczas realizacji projektu rusztowania lub obudowy

W Scafom-rux otrzymasz nie tylko odpowiednie materiały szalunkowe i rusztowaniowe, ale także wsparcie techniczne, którego potrzebujesz do realizacji swojego projektu rusztowania. Serwis nie kończy się na sprzedaży rusztowania, ale możesz liczyć na wsparcie w dalszym przygotowaniu i realizacji projektu rusztowania. Nawet jeśli jesteś profesjonalistą, w niektórych projektach możesz skorzystać z wiedzy technicznej producenta rusztowań. Na przykład, jeżeli planujesz rusztowanie o wysokości 90 m lub więcej, albo musisz skonfigurować rusztowanie do trudnego kształtu, który wymaga modelu 3D, Twój dostawca rusztowań może Ci zaoferować

  • ważne rysunki
  • listy materiałowe
  • obliczenia konstrukcyjne
  • i plany pracy, aby jak najlepiej dopasować rusztowanie do montażu i demontażu.

Nawet jeśli masz własny dział techniczny, warto, aby inżynierowie Twojego dostawcy rusztowań sprawdzili jeszcze raz plany. Nikt nie zna materiału rusztowania tak dobrze, jak firma, która je zaprojektowała i wyprodukowała.

 

Wsparcie techniczne od samego początku sprawi, że Twój projekt rusztowania będzie przebiegał bezproblemowo.

Niezależnie od tego, jaki projekt realizujesz, najlepiej jest już na wczesnym etapie skorzystać z pomocy technicznej dostawcy rusztowań i deskowań. W ten sposób można optymalnie wykorzystać planowanie projektu i zaoszczędzić ważny czas oraz pieniądze. Jeżeli bowiem błąd wystąpił już np. podczas konfiguracji rusztowania, jego usunięcie może zająć dużo czasu. Lepiej jest skorzystać z technicznego wsparcia inżynieryjnego, aby uniknąć problemów, których można uniknąć.

Możesz zacząć od przesłania szkiców projektu, np. w Autocad do działu technicznego Twojego dostawcy rusztowań. Jeżeli nie możesz udostępnić producentowi swoich szkiców za pośrednictwem oprogramowania, porozmawiaj z zespołem o możliwych alternatywach. Opis sposobu budowy i ewentualnych dodatkowych przepisów sprawi, że wsparcie techniczne będzie dla Ciebie jeszcze bardziej precyzyjne. Nie zapomnij: Powiedz o swoich ograniczeniach czasowych. Tylko wtedy, gdy dział techniczny zna Twoje plany czasowe, może je uwzględnić w planowaniu i w ten sposób przyczynić się do terminowej realizacji projektu.

 

Zespół inżynierów technicznych może dostarczyć Ci modele 3D Twojego projektu rusztowania.

 

Dużą zaletą wsparcia technicznego jest możliwość wcześniejszego wyjaśnienia kwestii istotnych dla efektywnej realizacji Twojego projektu rusztowania lub deskowania. Aby znaleźć idealne rozwiązanie dla Twojego projektu, zespół techniczny zada Ci ewentualnie takie pytania:

  • Jeśli planują Państwo projekt np. na lub w zbiorniku, kotle lub instalacji FCC w rafinerii, ważne jest, aby wiedzieć z wyprzedzeniem, w jaki sposób materiał może być dostarczony do żądanego miejsca. Dlatego też dział techniczny z pewnością zapyta Państwa o wielkość dojazdu do miejsca budowy, aby zapewnić możliwie najlepsze zaopatrzenie w materiał.
  • Zwłaszcza w przypadku bardzo wysokich rusztowań kotwienie lub mocowanie jest niezbędne. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, gdzie można je zamocować.
  • Na niektórych budowach można spotkać się z konstrukcjami, które mogą przeszkadzać w pracy z rusztowaniami lub szalunkami. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś w dużym zbiorniku, widziałeś na przykład kolumny, które służą do jego stabilizacji. Powinieneś znać te i podobne cechy szczególne Twojego placu budowy i poinformować o nich techniczne wsparcie techniczne. Pomocna może być również wspólna wizyta na placu budowy, aby nie pozostawić żadnej przeszkody bez rozpoznania.

Po wyjaśnieniu tych kwestii można jak najdokładniej określić indywidualne wyzwania związane z Twoim projektem rusztowania i znaleźć najlepsze rozwiązania.

Nawet jeśli czasami są one trudne: to właśnie te wyzwania sprawiają, że nasza praca w rusztowaniach jest tak ekscytująca. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu rusztowania - nawet jeśli wykracza ono poza standardy - Scafom-rux służy pomocą techniczną. Kliknij tutaj, aby skontaktować się z naszym zespołem.

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 6 i 5.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.