Cyfryzacja w rusztowaniach

Cyfryzacja w rusztowaniach

Prawie wszystkie branże i sektory przechodzą fundamentalne zmiany w kierunku cyfrowego sposobu pracy. Zainteresowanie cyfryzacją stale rośnie i staje się również ważnym elementem sektora budowlanego i rusztowań. A możliwości wydają się nieograniczone: począwszy od biur bez papieru, poprzez cyfrowe przyjmowanie zamówień, a skończywszy na cyfrowym planowaniu i monitorowaniu rusztowań. Szczególnie proces planowania staje się coraz bardziej cyfrowy.

Ale jak właściwie działa cyfryzacja rusztowań? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o 4 najbardziej ekscytujących cyfrowych narzędziach i metodach.

 

1.Przyszłość planowania projektów: Modelowanie informacji o budynku (BIM)

BIM to cyfryzacja par excellance - i już teraz ma decydujący wpływ na branżę budowlaną. Metoda cyfrowa oparta na modelach optymalizuje planowanie projektu, komunikację podczas projektu i zarządzanie projektem - co również przynosi wiele korzyści dla nas w rusztowaniach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o BIM w rusztowaniach, przejrzyj nasze artykuły na blogu na ten temat:

 

 

3.Praktyczni pomocnicy na co dzień: aplikacje rusztowań

Niezależnie od tego, czy chcesz zarezerwować następne wakacje, śledzić swoją kondycję, słuchać muzyki czy po prostu grać w gry - możesz pobrać aplikacje dobraną do każdej potrzeby w życiu. Oczywiście istnieją również aplikacje przeznaczone specjalnie dla monterów rusztowań. Dobre aplikacje do rusztowań mogą pomóc Ci w planowaniu, zarządzaniu projektami i administrowaniu rusztowaniami w czasie ich postoju.

Na przykład dzięki naszej bezpłatnej aplikacji do rusztowań Scafom-rux możesz w mgnieniu oka obliczyć części wymagane do rusztowania budowlanego, rusztowania modułowego lub wieży schodowej. Kilka sekund później klient ma swój punkt odniesienia, a Ty masz już wstępną listę materiałów. Możesz nawet wysłać ją bezpośrednio do nas e-mailem i złożyć zamówienie.

 

3. Wizualizacja budynków 3D za pomocą dronów

Drony mają decydujące zalety, jeśli chodzi o dostęp do trudno dostępnych miejsc: są małe, lekkie i, co najważniejsze, potrafią latać. Dzięki temu mogą mierzyć i rejestrować budynki z różnych perspektyw - w znacznie łatwiejszy i szybszy sposób niż przy użyciu podnośników lub drabin do tego samego zadania.

To, co może wydawać się fajną sztuczką, w rzeczywistości ma wiele zalet dla Ciebie i Twoich klientów. Obrazy z dronów są konwertowane na kompletny model 3D budynku, który pozwala szybko zidentyfikować wszystkie jego szczegóły i odpowiednio go rusztować. W tym celu możesz użyć specjalistycznego oprogramowania do rusztowań, takiego jak CP-PRO lub Scaffmax.

Z pomocą zdjęć z drona i odpowiedniego oprogramowania do rusztowań możesz

  • Tworzyć plany rusztowań,
  • przeglądać poszczególne części w 3D,
  • określać zapotrzebowanie na materiały,
  • i planować zespoły rusztowań.

Potrzebujesz wsparcia technicznego? Nasz zespół chętnie Ci pomoże.

 

 

4. Kody QR ułatwiające przygotowanie do pracy

Szybkie skanowanie i masz wszystkie informacje o materiale rusztowania na pierwszy rzut oka. Bardzo praktyczne, prawda? To, co na początku brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, może wkrótce zmienić Twoje przygotowanie do pracy od podstaw. W rzeczywistości branża rusztowań od pewnego czasu pracuje nad rozwiązaniami upraszczającymi przygotowanie pracy za pomocą rozwiązań cyfrowych. Jedna z możliwości: Kody QR dołączane do każdej części rusztowania.

Krótko mówiąc, kody QR na częściach rusztowań pomagają tworzyć listy jednostek i montażu oraz szybciej znajdować części rusztowań w magazynie. Możesz po prostu zeskanować każdy kod QR za pomocą smartfona lub tabletu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że właściwy materiał zostanie dostarczony na plac budowy, opóźnienia zostaną zredukowane, a wydajność poprawiona.

Kody QR sprawiają również, że wyszukiwanie konkretnej części rusztowania należy już do przeszłości: są one wyposażone w funkcję śledzenia GPS, która pozwala łatwo zlokalizować każdą część rusztowania, którą masz w magazynie. To ostatecznie oszczędza Ci kłopotów z niekończącymi się wycieczkami po magazynie.

 

Jak korzystasz z cyfryzacji w rusztowaniach?

Biorąc pod uwagę całą technologię, która napędza cyfryzację w branży budowlanej i rusztowań, możesz się zastanawiać, jak możesz z tego wszystkiego skorzystać. Podsumowując, cyfryzacja rusztowań oferuje Ci:

  • Lepsze planowanie i kontrolę zapasów rusztowań i montażu. Czas projektowania i montażu może zostać skrócony, a możliwości wizualizacji poprawione dla Ciebie i Twoich klientów.
  • Bardziej zorganizowane procesy i zwiększoną produktywność, ponieważ projekty i ilości rusztowań są dostarczane z większą niezawodnością. Pliki cyfrowe można również archiwizować i katalogować w celu utworzenia biblioteki rysunków lub modeli rusztowań. Jest to szczególnie przydatne w przypadku powtarzających się sytuacji, takich jak coroczne remonty.
  • Zminimalizowane koszty i czas w dłuższej perspektywie, ponieważ proces projektowania jest prostszy i szybszy, a błędy można natychmiast wyeliminować.
  • Zwiększone bezpieczeństwo pracy, ponieważ cyfrowe metody wizualizacji pomagają lepiej przygotować się do placu budowy i uniknąć improwizowanych rozwiązań.

Cyfryzacja niesie ze sobą zmiany, ale także ogromne możliwości rozwoju. I oczywiście chcemy je wykorzystać. Jeśli jesteś ciekawy i chcesz dowiedzieć się więcej o cyfryzacji w rusztowaniach, po prostu kliknij nasz blog, aby uzyskać więcej artykułów na ten temat.

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 5 i 6?

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.