5 wskazówek, dzięki którym Twoje rusztowania będą trwalsze

5 wskazówek, dzięki którym Twoje rusztowania będą trwalsze

Ciężkie ładunki, dziesiątki osób wchodzących i schodzących każdego dnia, przypadkowe uderzenie tu i ówdzie - Twoje rusztowanie jest narażone na uszkodzenia podczas każdego projektu. Nic więc dziwnego, że niektóre części mogą się przedwcześnie zepsuć. Aby uniknąć przedwczesnego zużycia, warto zainwestować w wysokiej jakości systemy rusztowań. Powinieneś również zwrócić uwagę na dobrą ochronę antykorozyjną, taką jak galwanizacja. W połączeniu z regularnymi kontrolami konserwacyjnymi rusztowania, możesz używać go przez długi czas. Aby jeszcze bardziej wydłużyć żywotność rusztowania, zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Chroń części rusztowania przed wilgocią

Dobre rusztowanie jest oczywiście odporne na deszcz i wilgoć. Nie pomaga to jednak zbytnio w zapewnieniu trwałości. Zwłaszcza części rusztowania, które są wrażliwe na wodę w dłuższej perspektywie, takie jak drewniane deski, ale także nakrętki i śruby, powinny być chronione przed wilgocią i utrzymywane w stanie możliwie suchym. W ten sposób możesz ich używać przez długi czas.

Prawidłowo układaj materiał rusztowania

Czasami rzeczy po prostu muszą być zrobione szybko. Wtedy łatwo o odrobinę nieostrożności z elementami rusztowań. Jeśli jednak chcesz korzystać z materiału przez długi czas, powinieneś upewnić się, że Twój zespół jest przeszkolony w zakresie prawidłowej obsługi i konserwacji rusztowań. Nawet małe sztuczki zapewnią, że będziesz mógł korzystać z rusztowania przez długi czas. Na przykład, powinieneś zawsze układać elementy rusztowania z klinami poza głowicami, aby kliny nie mogły się zginać.

Wymień uszkodzony materiał rusztowania na wczesnym etapie.

Nawet najlepszy materiał, z którego wykonane są rusztowania, podlega upływowi czasu. Jeśli odkryjesz uszkodzoną część rusztowania, powinieneś ją jak najszybciej wymienić. Stanowi to nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa twojego i twojego zespołu, ale może również uszkodzić inne części rusztowania, które są nadal nienaruszone.

 

Czyść materiał rusztowania przed każdym przechowywaniem.

Czysty materiał rusztowania nie tylko wygląda lepiej, ale także jest trwalszy. Brud, resztki farby, beton itp. mogą szybko ukryć uszkodzenia materiału, które należy naprawić przed kolejnym użyciem. Ponadto regularne czyszczenie może zapobiec przechowywaniu rusztowania z uwięzioną w nim wilgocią.

Używaj płynu penetrującego do nakrętek i śrub rusztowań.

Wszystkie ruchome i zdejmowane części, takie jak nakrętki i śruby, powinny być zawsze w dobrym stanie, aby nie wpływać na Twoje bezpieczeństwo. Mogą one również spowodować uszkodzenie pozostałych materiałów rusztowania, jeśli są źle konserwowane. Aby temu zapobiec, możesz użyć płynu penetrującego. Zapobiegnie to rdzewieniu i zakleszczaniu się ruchomych części.

Czy o czymś zapomnieliśmy? Napisz w komentarzach swoje wskazówki dotyczące trwałych materiałów na rusztowania.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 8 plus 1.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.