5 powodów, dla których warto używać rusztowania z systemem ringlock

5 powodów, dla których warto używać rusztowania z systemem ringlock

Rusztowania ringlock można uznać za jeden z najnowocześniejszych systemów rusztowań na świecie. W naszym ostatnim wpisie na blogu wyjaśniliśmy konstrukcję i obszary zastosowań rusztowania modułowego z połączeniem ringlock. Ale dla kogo i dlaczego, ten typ rusztowania modułowego jest właśnie tym właściwym? W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z rusztowania z rozetami, takiego jak RINGSCAFF. Poniżej podsumowaliśmy dla Ciebie 5 z nich.

 

1.Rusztowanie ringlock oferuje wysoki stopień elastyczności i wszechstronności

Dzięki rusztowaniu modułowemu ringlock, możesz ustawić kilka kątów w tym samym czasie za pomocą tylko jednego punktu połączenia, co jest szczególnie trwałe i wszechstronne. Dzięki systemowi rusztowań RINGSCAFF możesz nie tylko zmontować złożone rusztowania, ale także dachy o rozpiętości do 40 metrów, podpory lub ochronę placu budowy. Inwestycja zwraca się więc kilkukrotnie.

Dla szczególnie kreatywnych monterów rusztowań, RINGSCAFF może być teoretycznie użyty nawet do budowy samochodu... oczywiście nie do końca poważnie. Nie sądzisz? W takim razie obejrzyj wideo tutaj.

 

2. Krótszy czas pracy i mniej błędów podczas montażu rusztowania

Jedną z głównych zalet rusztowań typu ringlock jest krótki czas montażu i demontażu. Dźwigary i stężenia można przymocować do rozety za pomocą zaledwie kilku uderzeń młotkiem. Oszczędza to nie tylko czas, ale także wielkość siły roboczej. Dotyczy to nie tylko montażu i demontażu rusztowania, ale także zadań konserwacyjnych, takich jak czyszczenie materiału. Jest to szczególnie łatwe i szybkie dzięki płaskiemu kształtowi rozety. Jednocześnie rusztowanie modułowe ringlock jest mniej podatne na popełnienie błędów przy montażu, niż tradycyjne rusztowanie rurowo-złączkowe, na przykład ze względu na prefabrykowane punkty połączeń. Otrzymujesz więc bezpieczne rusztowanie przy mniejszym wysiłku.

3.Możesz nie tylko szybko zmontować i zdemontować rusztowanie ringlock, ale także przechowywać je w sposób oszczędzający miejsce

Połączenie ringlock nie tylko pozwala na montaż i demontaż rusztowania w rekordowym czasie, ale także nie musisz się martwić o to, jak przechowywać i transportować materiał rusztowania. Pod tym względem korzystasz z faktu, że rusztowanie ringlock, takie jak RINGSCAFF, składa się tylko z kilku pojedynczych części. Są one również zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo układać je w stosy. Typowe dla rusztowań RINGSCAFF nacięcia na zewnętrznej krawędzi rozety zapewniają również, że słupki nie mogą się po prostu stoczyć.

 

4.Rusztowanie z rozetami jest przeznaczone do przenoszenia dużych obciążeń

Nawet w trudnych warunkach na placu budowy nie musisz martwić się o swoje rusztowanie RINGSCAFF. Materiał z którego jest wykonany Ringscaff jest nie tylko ocynkowany ogniowo, a zatem wyjątkowo trwały i odporny na wpływ środowiska, ale także jego nośność jest szczególnie wysoka. Rusztowanie RINGSCAFF może wytrzymać obciążenie do 6 kN na m2. To niewiele dla każdego, kto nie ukończył studiów fizycznych. W praktyce oznacza to, że na rusztowaniu Ringscaff możesz przechowywać duże ilości ciężkich materiałów, takich jak prefabrykaty betonowe. Ze względu na wysoką nośność, rusztowania RINGSCAFF są również wykorzystywane jako podpory.

 

5.Mieszanie zatwierdzeń dla jeszcze większej elastyczności

Metoda łączenia ringlock jest słusznie popularna wśród monterów rusztowań. Dlatego też na rynku istnieje kilku producentów tego typu rusztowań. Jeśli chcesz pracować szczególnie ekonomicznie, zachowując elastyczność, powinieneś upewnić się, że rusztowanie ringlock, w które chcesz zainwestować, jest oficjalnie zatwierdzone do mieszania z elementami rusztowaniowymi różnych producentów. Na przykład, możesz bez wahania mieszać materiał RINGSCAFF z trzema innymi systemami, ponieważ jest on oficjalnie zatwierdzony przez DIBT. Możesz używać do dwóch systemów rusztowań jednocześnie w połączeniu z materiałem Ringscaff bez konieczności przeprowadzania analizy strukturalnej. Możesz przeczytać więcej o zaletach rusztowań modułowych z dopuszczeniem do mieszania w naszym artykule na blogu na ten temat. Wszystkie aprobaty i certyfikaty dla Scafom-rux RINGSCAFF znajdziesz w naszym Centrum Pobierania.

Rusztowania modułowe z połączeniem rozetowym ugruntowały swoją pozycję na rynku globalnym i są jednymi z najczęściej używanych rusztowań modułowych. Dowiedz się więcej o naszym systemie rusztowań modułowych RINGSCAFF z połączeniem pierścieniowym w naszej broszurze produktowej.

 

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 3 plus 7.

Skontaktuj się z nami

Silniejsi. Razem.

Cały zespół Scafom-rux służy pomocą we wszystkich kwestiach. Skontaktuj się z nami, klikając poniższy przycisk i daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.